Przejdź do treści

Rzadkie Choroby – Podejmijmy Wyzwanie

Już dziś 28.02. z okazji Światowego Dnia Chorób Rzadkich
w 100 000 egzemplarzy Gazety Wyborczej ukazała się kampania
„Rzadkie Choroby – Podejmijmy Wyzwanie”.   Kampania została przygotowana przez Warsaw Press we współpracy z Krajowym Forum na Rzecz Terapii Chorób Rzadkich ORPHAN. Jej celem jest nie tylko edukacja społeczna na temat chorób rzadkich, ale także przedstawienie z jakimi wyzwaniami na co dzień wiąże się życie z  rzadką chorobą.
Do dyskusji zaprosiliśmy specjalistów z różnych dziedzin min. Prof. Bożennę Dembowską Bagińską oraz Prof. Danutę Perek w tematach schorzeń onkologicznych u dzieci.
W temacie onkologii jako schorzeń rzadkich wypowiedzą się również Prof. Jan Maciej Zaucha, Prof. Grzegorz Mazur oraz Dr Tomasz Ociepa.
W kampanię zaangażowały się także Stowarzyszenia i Fundacje na co dzień wspierające chorych. Obszar ekonomiki zdrowia i sytuacji pacjentów z chorobami rzadkimi w Polsce poruszyliśmy w rozmowach z dr Krzysztofem Łandą z Fundacji Watch Health Care oraz Mirosławem Zielińskim, Prezesem KFO.
Kampania jest także dystrybuowana podczas tegorocznych obchodów Światowego Dnia Chorób Rzadkich w Łazienkach Królewskich.
Załączniki:
– Rzadkie Choroby – Podejmijmy Wyzwanie – Warsaw Press [pdf, 3.5 MB] – Rzadkie Choroby – Podejmijmy Wyzwanie [jpg, 2.2 MB]