Przejdź do treści

Światowy Dzień Chorób Rzadkich

Szanowni Państwo,

Krajowe Forum na Rzecz Terapii Chorób Rzadkich w imieniu organizacji członkowskich oraz własnym zaprasza Państwa na wspólne obchody Światowego Dnia Chorób Rzadkich, które odbędą się 29 lutego w Warszawie o godzinie 11:00 w Pałacu na Wodzie w Łazienkach.

Święto rozpocznie konferencja „Razem jesteśmy silni!”, na którą zapraszamy pacjentów i przedstawicieli ich organizacji, specjalistów,  przedstawicieli administracji państwowej oraz media. Konferencję uświetni wystawa zdjęć dzieci i dorosłych z chorobami rzadkimi.

Na godzinę 12:00 zaplanowaliśmy happening „Nadzieja”, który będzie wstępem do polskiej edycji kampanii społecznej „Nadzieja. Mamy ją w genach”. Zapraszamy do odwiedzenia strony Dnia Chorób Rzadkich www.dzienchorobrzadkich.pl oraz profilu na Facebooku www.facebook.com/DzienChorobRzadkich, gdzie zamieszczone są szczegółowe informacje na temat polskich obchodów.
Zaangażowanie wszystkich organizacji pacjentów z chorobami rzadkimi we wspólne obchody to wyraz solidarności i współpracy. Jednocząc siły zrobimy ważny krok w stronę budowania społecznej akceptacji i zrozumienia, bo tylko „Razem jesteśmy silni!”.  Oczekujemy na Państwa liczne przybycie.
Z poważaniem

Zarząd Krajowego Forum na rzecz terapii chorób rzadkich
www.rzadkiechoroby.pl

Załączniki:
1. Zaproszenie do współpracy [pdf, 84.42 kB]
2. Plakat [pdf, 2.48 MB]