Przejdź do treści

Zaktualizowane międzynarodowe kryteria diagnostyczne stwardnienia guzowatego oraz zalecenia dotyczące opieki i postępowania

Zgodnie z wcześniejszą informacją, przygotowaliśmy tłumaczenie artykułu Updated International Tuberous Sclerosis Complex Diagnostic Criteria and Surveillance and Management Recommendations, który ukazał się niedawno w renomowanym czasopiśmie Pediatric Neurology  https://www.pedneur.com/ .

Zaznaczyć należy, że materiał nie jest dosłownym tłumaczeniem z języka angielskiego. W pierwszym kroku dokonaliśmy tłumaczenia w firmie specjalizującej się tekstami medycznymi, następnie skorzystaliśmy z uprzejmości Pana Prof. dr hab. Sergiusza Jóźwiaka (WUM) oraz Pani Zuzanny Dryżałowskiej (WUM), którzy wsparli nas merytorycznie. Po konsultacji i korekcie publikujemy tłumaczenie, zamieszczając równocześnie oryginalny tekst artykułu. Za udzieloną nam pomoc serdecznie dziękujemy. 

Naszą ideą jest, by kompleksowa wiedza o Stwardnieniu Guzowatym oraz sposobach diagnozy i monitorowania choroby, mogła być dla dobra pacjentów dotkniętych chorobą, możliwie najbardziej dostępna i powszechna. Poniższe treści przeznaczone są również dla lekarzy chcących i potrzebujących uzupełnić swoją wiedzę dotyczącą tej rzadkiej choroby.

Członków naszego Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Guzowate oraz wszelkie osoby zainteresowane tematyką upowszechniania wiedzy o chorobie, zachęcamy do korzystania z przedstawionych materiałów oraz do ich rozpowszechniania i przekazywania wedle uznania i potrzeb. Nieodzownym jest wskazanie Pediatric Neurology jako źródła niniejszego artykułu.

 

Koszt tłumaczenia pokryło Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Guzowate w Polsce w ramach swojej działalności statutowej. Jeżeli ktokolwiek z Państwa zechciałby nas wesprzeć finansowo przeznaczając drobną sumę na m.in. tego typu cele – gorąco zachęcamy. Można to uczynić dokonując zakupu symbolicznych cegiełek na naszej stronie https://www.stwardnienie-guzowate.eu/mozesz-nas-wesprzec/ .