Przejdź do treści

Zjazd Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Guzowate – 2023r.

Kolejne spotkanie edukacyjno-konsultacyjno-rehabilitacyjne członków Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Guzowate odbyło się w dniach 15-22 lipca 2023 r. Tym razem zjazd odbywał się w malowniczo położonym ośrodku wypoczynkowym Hartek w Ostaszewie k. Grodziczna.

Członkowie Stowarzyszenia mieli możliwość wysłuchania wykładów wielu specjalistów, którzy na co dzień zajmują się opieką nad chorymi na stwardnienie guzowate. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: prof. dr hab. Sergiusz Jóźwiak (CZD), dr hab. Joanna Trelińska (UM w Łodzi), dr hab. Piotr Skrzypczyk (WUM), dr Agnieszka Tarasewicz (GUM), lek. Anna Wabik (WUM), lek. Izabela Kuźmiuk-Glembin (GUM), lek. Ewa Maria Sokolewicz (GUM). Lekarze omawiali nowe sposoby diagnozowania i leczenia chorych, jak również konsultowali indywidualne przypadki.

Podczas zjazdu odbyło się kolejne spotkanie grupy wsparcia dla rodziców chorych dzieci prowadzone przez członka naszego Stowarzyszenia Panią Justynę Kwiatkowską oraz Walne Zebranie Sprawozdawcze Stowarzyszenia.

Dzieci mogły korzystać z atrakcji oferowanych przez ośrodek wypoczynkowy (m.in. plac zabaw, boisko, mini zoo, plaża, kajaki). Zorganizowany został również wieczorek muzyczny z elementami karaoke, który pozwolił na większą integrację rodzin, zwłaszcza tych, które po raz pierwszy uczestniczyły w zjeździe. W czasie wolnym wielu rodziców wymieniało się informacjami na temat choroby, a każda rozmowa dawała im wsparcie i akceptację innych osób, ponieważ łączy nas wspólny problem – choroba naszych najbliższych. 

Wspólnie spędzony czas bardzo szybko minął, ale każdy z nas wrócił do domu naładowany pozytywną energią i nadzieją na wsparcie dla naszych najbliższych. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie.

W tegorocznym zjeździe wsparli nas:

– 

 

Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc!

Program zjazdu

Ogłoszenie o zjeździe, które poprzedzało zapisy

Program zjazdu 2023

Kilka pamiątkowych zdjęć